Turbo Jet Turbosprężarki - Profesjonalna regeneracja i naprawa Turbosprężarek

Naprawa

Proces regeneracji turbosprężarek przeprowadzamy zgodnie z procedurami ich producentów, ze szczególnym uwzględnieniem tolerancji wymiarów elementów współpracujących. Jednym z najważniejszych elementów całego procesu, to stosowanie wyłącznie nowych i oryginalnych części zamiennych oraz odpowiednie doważenie zespołu wirującego.

1. Dokładne czyszczenie wszystkich elementów w specjalnych myjkach ultradźwiękowych

2. Kontrola i ocena punktów pomiarowych wskazanych przez producenta

3. Wymiana części zamiennych

4. Precyzyjne wyważenie i doważenie zespołu wirującego za pomocą elektronicznych wyważarek dynamicznych:

Wyważarka pierwszego stopnia

Stosowana w pierwszym etapie regeneracji turbosprężarki. Służy do wyważania wirników wszystkich typów turbosprężarek w dwóch płaszczyznach, przy prędkości obrotowej około 3000 obrotów na minutę.

Wyważarka drugiego stopnia

Stosowana w kolejnym etapie regeneracji, po wymianie pierścieni łożyskowych i uszczelnień oraz po ponownym zamontowaniu do obudowy turbosprężarki, przy prędkości około 40 000 obrotów na minutę.

Wyważarka trzeciego stopnia

Jest to ostatni etap wyważenia turbosprężarki. Do tego procesu używamy urządzenia Schenck RoTec GmBh. Prędkość obrotowa zespołu wirującego osiąga około 200 – 250 000 obrotów na minutę. Warunki pracy turbosprężarki na tym urządzeniu zbliżone są do tych, które panują w silniku spalinowym.

5. Sprawdzenie i ewentualna regulacja ciśnienia doładowania

powrót